عصر ایران – در حالی که در سال های گذشته  اتهام دست یابی و یا تلاش ایران برای دست یابی به سلاح هسته ای یک اتهام کلیشه ای از سوی محافل سیاسی و رسانه های غربی ، علیه فعالیت های هسته ای ایران بوده است ، اما این بار یک ژنرال بازنشسته و بلند پایه روسیه،  ایران را متهم به تلاش برای دست یابی به سلاح هسته ای کرد.

به گزار ش عصر ایران ژنرال " ولادیمیر دورکین" ژنرال بازنشسته روسیه که یکی از عالیرتبه ترین مقامات روسی در مذاکرات مربوط به خلع سلاح هسته ای با واشنگتن در دهه 1970 و 1980 بوده است، در گفتگو با خبرگزاری فرانسه ضمن متهم ساختن ایران به تلاش برای دست یابی به سلاح هسته ای ،افزود که ایران اتمی تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی خواهد بود!

این ژنرال روسی که هم اکنون رییس مرکز امنیت بین المللی در موسسه اقتصاد جهانی و روابط بین الملل در مسکو است، و  کشورش پیمانکار بد قول ساخت و راه اندازی نیروگاه 1000 مگاواتی بوشهر است در ادامه افزود:" از منظر توانایی های تکنیکی آنچه که ایرانی ها را از ساخت سلاح هسته ای تا مقطع کنونی بازداشته است نداشتن میزان اورانیوم غنی شده در عیار بالاست".

ژنرال دورکین که تاکید داشت سخنانش نظر شخصی اوست و موضع رسمی دولت روسیه محسوب نمی شود ، در ادامه با متهم ساختن ایران به حمایت از تروریسم گفت:" نگرانی اصلی این است که با توجه به اینکه ایران قطعنامه های شورای امنیت را مورد پذیرش قرار نداده است و نیز با توجه به حمایت ایران از گروه های تروریستی چون حماس و حزب الله دست یابی این کشور به سلاح هسته ای تضمینی برای حمایت بیشتر این کشور از گروه های تروریستی خواهد بود"!

اظهارات دورکین در حالی بیان می شود که به نظر می رسد با مواضع رسمی روسیه درباره گروه های مبارز فلسطینی و لبنانی در تناقض قرار دارد چرا که روسیه اعلام کرده است که حزب الله لبنان و حماس فلسطین را گروه تروریستی نمی داند.

دورکین در ادامه در پاسخ به سوال خبرگزاری فرانسه درباره زمان تقریبی دست یابی  ایران به سلاح هسته ای گفت که فکر می کند ایران تا 1 یا 2 سال آینده قادر باشد نخستین بمب اتمی خود را تولید کند.
از سوی دیگر اظهارات کارشناس روسی در حالی است که دولت روسیه تا کنون هر گونه تلاش ایران برای دست یابی به سلاح هسته ای را رد کرده است و در عین حال بر همکاری ایران با بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در راستی آزمایی فعالیت های هسته ای اش تاکید کرده است.
سخنان  این کارشناس عالیرتبه روس نخستین اظهارات روسی از این دست در سال های گذشته است .

روسیه متعهد بوده  است تا نیروگاه اتمی بوشهر را تا سال 2000 تحویل ایران دهد این در حالی است که روس ها با خلف وعده های مکرر تا کنون راه اندازی و تحویل نهایی این نیروگاه را به تاخیر انداخته اند .

در فوریه سال جاری میلادی رییس آژانس انرژی اتمی روسیه با سفر به ایران این نیروگاه را پیش راه اندازی کرد و تعهد داد که تا 6 ماه آینده کار راه اندازی نهایی این نیروگاه به پایان خواهد رسید.

روسیه همچنین متعهد شده است تا سوخت مورد نیاز نیروگاه  بوشهر را در اختیار ایران قرار دهد و پسماندهای سوخت را از ایران تحویل بگیرد.


 رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.