تاريخ : | | نویسنده : entergamer

عصر ایران – مقامات اسراییلی که مخالف سرسخت فروش موشک های ضد هوایی اس 300 روسی به ایران هستند در تازه ترین تاکتیک خود برای رسیدن به این هدف خود، علاوه بر را ه های مذاکره و دادن امتیازات فریبنده به روسیه به تهدید مسکو و کشورهای غربی روی آورده اند.

به گزارش عصر ایران در حالی که فروش این سامانه ضد هوایی به ایران از سوی روسیه در هاله ای از ابهام قرار دارد و مقامات روسیه تا کنون به سیاست سکوت خود در این باره ادامه داده اند ،اما منابع دیپلماتیک غربی که در 2 ماه گذشته به اسراییل سفر کرده اند با لحن تهدید آمیز مقامات اسراییلی مواجه شده اند.

مقامات اسراییلی در دیدار با همتایان غربی خود تهدید کرده اند که اگر جلوی فروش موشک های اس 300 روسیه به ایران گرفته نشود و مسکو اقدام به فروش این سامانه به ایران کند، اسراییل بی وقفه و بدون مشورت با این کشورها و در یک اقدام غافلگیر کننده به تاسیسات هسته ای ایران حمله خواهد کرد.

در این حال اسراییل به طور تلویحی به مقامات روسیه نیز هشدار داده است که در صورت فروش سامانه موشکی اس 300 به ایران برخی تکنولوژی های حساس نظامی و اطلاعاتی خود را در اختیار کشورهایی چون گرجستان و اوکراین قرار خواهد داد.

اعتراف به زبان تهدید مقامات اسراییلی در جلسه روز گذشته مرکز مطالعات واشنگتن درباره برنامه هسته ای ایران از سوی یکی از سخنرانان به طور تلویحی اعلام شد.

ویلیام اشنایدر معاون وزارت امور خارجه امریکا در دوره پرزیدنت ریگان که در دسامبر سال گذشته میلادی به همراه دو تن دیگر از سناتورهای آمریکا از منطقه خاورمیانه و ازکشورهایی چون اسراییل و اردن بازدید کرده اند ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در مرکز مطالعات واشنگتن درباره تهدید برنامه های اتمی ایران با اذعان به اینکه مقامات اسراییلی در ملاقات با او اعلام کرده اند که تنها عاملی که ممکن است باعث تسریع حمله آنها به تاسیسات هسته ای ایران شود فروش سامانه اس 300 روسی به ایران است، افزود:" به نظر می رسد انتقال موشک های ضد هوایی اس 300 به ایران باعث تسریع حمله اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران خواهد شد".

اسراییل و آمریکا نسبت به فروش سامانه ضدهوایی اس 300 روسی به ایران نگرانند و این اقدام روسیه را باعث مستحکم تر شدن دفاع ضد هوایی ایران ارزیابی می کنند.

اخیرا نیز  ستاد کل نیروهای مسلح ایران با صدور بیانیه ای از ایجاد یک واحد جدید به نام پدافند هوایی خبر داد  که ساختار مدیریت و فرماندهی مستقل و در عین حال هماهنگی با دیگر نیروهای مسلح  دارد. احتمال دارد که  در صورت انتقال موشک های ضد هوایی اس 300 به ایران،این سامانه در اختیار نیروی جدید پدافند هوایی قرار گیرد.

ایران هشدار داده است که هر گونه تهاجمی را با بهره گیری از قدرت نظامی اش پاسخ خواهد داد.

 رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.