تاريخ : | | نویسنده : entergamer


گسترش سریع ویروس جدید و ناشناخته در رایانه های جهان نگرانی متخصصان امنیت شبکه را نسبت به افزایش سرعت پخش این ویروس و خسارات ناشی از آن برانگیخته است.

به گزارش مهر، بالغ بر 15 میلیون رایانه در سراسر جهان از جمله رایانه های بیمارستانها و وزارتخانه ها به ویروسی ناشناخته و مخرب آلوده شده اند که به سرعت در حال گسترش است.

تنها طی سه روز گذشته 6 میلیون رایانه توسط ویروسهایی به نام Downadup، Conficker و Kido آلوده شده اند. بالغ بر 3 هزار سازمان در انگلستان از قبیل بیمارستانها، وزارت دفاع، مجلس و هر آنچه به عنوان سازمانهای معروف شناسایی می شوند به این ویروسها آلوده شده اند.

این سازمانها به همراه دیگر کشورهایی که مورد هجوم این ویروس رایانه ای قرار گرفته اند مانند آمریکا، روسیه، چین و هند در حال تقویت سیستم های خود به منظور مقابله با این اقدام بدخواهانه از پیش برنامه ریزی شده است.

به گفته متخصصان طراحان این ویروس با استفاده از نفوذ آن به داخل سیستمها امکان دستیابی به اطلاعات محرمانه افراد و سازمانها از قبیل رمز های ورود، حسابهای مالی و اطلاعات تجاری را برای خود فراهم می آورند.

مخرب ترین نمونه این ویروسها طی 6 سال گذشته Conficker اعلام شده است که سرعت نفوذ بسیار بالایی دارد. منشا احتمالی شکل گیری این ویروس اکراین اعلام شده است به این دلیل که اولین موضوع مورد بررسی ویروس وضعیت صفحه کلید رایانه کاربر برای اطلاع از داشتن زبان اکراینی است و در صورت اکراینی بودن زبان ویروس بدون ایجاد مزاحمت رایانه را ترک خواهد کرد.

آمارها نشان می دهد که تعداد کمی از رایانه های وزارت دفاع انگلستان، 800 رایانه در بیمارستان شفیلد تکنیک و قسمت اعظم شبکه های رایانه ای در سوث ولز تحت تاثیر ویروس Conficker قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، سیستمهای اپل مک و ویندوز به سختی تحت تاثیر ویروس جدید قرار می گیرند. شرکت مایکروسافت در ماه اکتبر با ارائه بسته حفاظتی جدیدی به مقاومت در برابر این ویروس جهانی پرداخته است با این حال به دلیل اینکه تمامی کاربران این بسته را مورد استفاده قرار نمی دهند به Conficker اجازه ورود به سیستمهای خود را داده و به گسترش آن در سطح جهان کمک می کنند.

در همین راستا شرکت F-Secure یکی از شرکتهای امنیت شبکه در کنار دیگر شرکتهای امنیتی به منظور کنترل گسترش Conficker برنامه اسکن رایگانی را بر روی سایت خود قرار داده است تا کاربران با مراجعه به این برنامه رایانه خود را برای یافتن این ویروس مخرب اسکن کنند.  

رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.