تاريخ : | | نویسنده : entergamer

برنا: به بهانه 29دي، روز هواي پاک، گردشي در اين هوا می‏زنيم تا ببينيم که سرانجام پس از يک ماه از اعلام هشدار وضعيت آلودگي هوا در شهر، می‏شود تنفس کرد يا نه!

با وجود اين که آلودگي هواي پايتخت از مرز هشدار بالا زده و تا کنون هم ادامه داشته و فقط از طريق سازمان‏ها و نهادهاي مربوطه اطلاع‏رساني می‏شد، به مناسبت امروز که روز هواي پاک نامگذاري شده است، پيش‏بيني می‏شد که اين بار سازمان‏ها و نهادهاي مربوطه، طرح و برنامه‏اي خاص براي اين روز و اين هفته داشته باشند، اما باز هم انگار اين موضوع آلودگي هوا عادي شده و نيازي به برنامه‏ريزي نيست. 

البته برخي از سازمان‏ها و نهادها به مناسبت روز هواي پاک به صورت نمادين برنامه‏ها و يا شعارهايي را اعلام کرده‏اند. «شعار ملي هواي پاك امسال معاينه فني، خودرو سالم، هواي پاك»، و «زنگ هواي پاک با حضور وزير آموزش و پرورش و رئيس سازمان محيط زيست در مدارس نواخته شد.»

صدور بيانيه و برنامه‏هاي نمادين به مناسبت روز هواي پاک بدون برنامه‏ريزي بين نهادها و مشارکت مردمی، ‏راهکار جدي و کافی براي سالم نگه داشتن هوا نيست و يا بهتر است بگوییم که هيچ کمکي به رفع آلودگي نخواهد کرد.

مزيت‏هاي آلودگي هوا کشف شد

در بسياري از کشورها به مناسبت روز هواي پاک با يک اطلاع‏رساني کوتاه از مردم و شهروندان خواسته می‏شود که براي يک روز و يا چند ساعت از خودروهاي شخصي استفاده نکنند، در حالي که اين اطلاعيه براي شهروندان ايراني و به ویژه تهراني‏ها اعلام نشد!

مردم ما هم که انگار به تحقيقات تازه‏اي درباره مزيت‏هاي آلودگي کشف کردند که امروز از خودرو شخصي‏شان استفاده کردند و اگر امروز صبح در بزرگراه همت بوديد، خودروهاي تک سرنشين را بيشتر از روزهاي ديگر می‏دیديد.

امروز کدام منطقه هواي پاک دارد؟

به گفته يوسف رشيدي، مديرعامل شركت كنترل كيفيت هوا درباره هواي امروز پايتخت، نقشه‌هاي پيش‌يابي نشان مي‌دهد، مناطق 2، 3، 5، 6، 7، 10، 11، 12، 13، 15، 16، 17، 18، 19 و 20 در شرايط ناسالم آلودگي هوا هستند.
همچنين بخش‌هايي از مناطق 7، 9 و 10 نيز در شرايط «بسيار ناسالم» قرار مي‌گيرند كه به اين ترتيب مي‌توان گفت كه ميزان آلودگي هواي تهران در مناطق پر ترافيك در شرايط «ناسالم» قرار مي‌گيرد.   راهکاری بينديشيم تا نفس بکشيم
با هدف بالا بردن فرهنگ عمومی‏ در زمينه‏هاي مرتبط با ترافيک و آلودگي هوا، ارایه آموزش‏هاي شهروندي و برنامه‌هاي متنوعي مانند نقاشي کودکان و حرکت گروه‌هاي دوچرخه‌سواري در سطح شهر به دنبال فرهنگسازي و آموزش براي دستيابي به شهري زيبا و پاک و جلب مشارکت مردمی‏ در برنامه‏ريزي‏ها براي تأمين زندگي، اجراي برنامه‏هاي خاص از سوي سازمان‏ها در طول ضروري به نظر می‏رسد.  

رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | گنج یاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.