اخبار,اخبار سیاست خارجی ,انتخابات رژیم اسرائیل

واقعیت آن است که در صورت پیروزی ائتلاف چپ میانه می توان انتظار داشت که رزیم اسرائیل مواجهه کم تری با امریکا داشته باشد. احتمالا رهبران جدید آن رژیم خواهان نوعی از توافق هسته ای هستند که نگرانی های آنان را نیز برطرف سازد.

 پس از برگزاری انتخابات در سرزمین های اشغالی یک پرسش مهم مطرح شده است: ایا سیاست های دولت تازه رژیم اسرائیل در قبال ایران به خصوص مذاکرات هسته ای تفاوت عمده ای با سیاست های پیشین آن رژیم خواهد داشت؟ نشریه "نیوزویک" با انتشار گزارشی تحلیلی این موضوع را مورد بررسی قرار داده است.

نیوزویک با اشاره به سناریوهای مطرح درباره نتیجه انتخابات رژیم اسرائیل و تاثیر آن بر روند مذاکرات هسته ای می نویسد:"واقعیت آن است که در صورت پیروزی ائتلاف چپ میانه می توان انتظار داشت که رزیم اسرائیل مواجهه کم تری با  امریکا داشته باشد. احتمالا رهبران جدید آن رژیم خواهان نوعی از توافق هسته ای هستند که نگرانی های آنان را نیز برطرف سازد. "اسحاق هرزوگ" رهبر حزب کارگر و جناح اپوزیسیون لیکود که رقیب اصلی نتانیاهو محسوب می شود موضعی همراستا با دولت اوباما دارد. با این حال، او نیز هم چون نتانیاهو و هر سیاستمدار اسرائیلی دیگر برنامه هسته ای ایران را تهدیدای علیه رژیم اسرائیل می داند و تنها در تاکتیک ها با او اختلاف نظر دارد."

نیوزویک در ادامه با اشاره به انتقادات مطرح شده نسبت به سخنرانی اخیر "نتانیاهو" در کنگره امریکا می نویسد:"اظهارات اخیر نخست وزیر رژیم اسرائیل با انتقادات عمده ای از جانب چهره های بلندپایه امنیتی پیشین آن رژیم از جمله "افرائیم هالوی" رییس پیشین موساد مواجه شد. او اشاره کرده بود که موضع گیری کنونی نتانیاهو این پیام را برای جهان خواهد داشت که آن رژیم توانمایی دفاع از خود را ندارد. هم چنین به نظر او دیدگاه غالب شخصیت های امنیتی اسرائیلی است موضع نتانیاهو سبب تضعیف رابطه تل آویو و واسنگتن می شود."

نیوزیوک در پایان اشاره کرده که اوباما بایددر قالب بسته ای پیشنهادی به رزیم اسرائیل و مقام ها و شهروندان آن تضمین امنیتی دهد که امریکا از امنیت و موجودیت آن رژیم دفاع خواهد کرد. 


اخبار سیاست خارجی - خرداد

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.