تاريخ : | | نویسنده : entergamer

اخبار حوادث - معمای قتل مرد تنها

مردی که به قتل متهم شده در حالی پای میز محاکمه رفت که حکم برائت وی پیش از این در دیوانعالی کشور نقض شده و مطلعان پرونده که می‌توانند گره معما را باز کنند، شناسایی نشده‌اند.

سه‌سال قبل ارسال ایمیلی به فردین، مردی که خارج از کشور زندگی می‌کرد او را در جریان اتفاقی تلخ برای پدرش قرار داد. ایمیل توسط زنی به نام رکسانا ارسال و در آن نوشته شده‌ بود: «پدرتان در وضعیت خوبی نیست سراغی از او بگیرید.» فردین از همان زمان پیگیری‌های خود را برای مشخص‌شدن سرنوشت پدرش آغاز کرد و خودش نیز به تهران آمد. سرانجام جسد پدر او که علی نام ‌داشت و تنها زندگی می‌کرد، در خانه‌اش پیدا و معلوم شد جنازه در حال متلاشی‌شدن است. فردین در شکایت خود عنوان کرد چندروز قبل از حادثه با پدرش صحبت کرد و حال او خوب بود اما ایمیلی از سوی یک زن به دستش رسید که محتوای آن نشان می‌داد برای پدرش اتفاقی افتاده ‌است و بعد از ورودش به ایران هم متوجه شد پدرش به قتل رسیده است. ادعای قتل توسط پزشکی‌قانونی نیز تایید شد چرا که در گزارش معاینه جسد آمده بود ضربه‌ای سخت بر سر مقتول وارد شده و سپس او را خفه کرده‌اند. عامل قتل بعد از ارتکاب جنایت کولر خانه را روشن کرده‌ بود تا جسد فاسد نشود.

 

وقتی ماموران رکسانا - ارسال‌کننده ایمیل-را پیدا کردند او ادعا کرد احتمالا قتل کار شخصی به نام مهران است. او گفت: «من و مهران با هم رابطه داشتیم و می‌دانم مهران قرار بود سراغ علی برود چون آنها به‌خاطر سند یک ماشین با هم اختلافاتی داشتند. مهران همیشه می‌گفت علی مرد ثروتمندی است و پول و جواهرات و عتیقه‌جات زیادی دارد. او قصد سرقت داشت و بعد از اینکه مهران به خانه او رفت علی کشته‌ شد البته من قتل علی به دست مهران را ندیدم و مهران هم در این‌باره به من چیزی نگفت اما فکر می‌کنم او این کار را کرده‌ باشد.»


به این ترتیب مهران بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد. وقتی کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده به شعبه 74 دادگاه کیفری‌ استان تهران فرستاده ‌شد قضات مهران را به دلیل کافی‌نبودن مدارک تبرئه کردند. این حکم مورد اعتراض اولیای‌دم قرار گرفت. دیوانعالی کشور رای صادره را نقض کرد و آن را از موارد لوث تشخیص داد.


رسیدگی به این پرونده روز گذشته از سر گرفته‌ شد. متهم که با وثیقه آزاد بود ادعا کرد قتل کار او نیست و اعترافات اولیه‌اش دروغ بوده ‌است. همچنین وکیل‌مدافع اولیای‌دم نیز توضیحاتی را ارایه کرد. او گفت: دو مطلع در پرونده هستند که اظهاراتشان در دادسرا منجر به بازداشت مهران شد اما متاسفانه آدرس آنها تغییر کرده و تا به حال شناسایی نشده‌اند که بتوان آنها را به دادگاه فراخواند. به نظر می‌رسد توضیحات آنها بتواند دادگاه را درخصوص قاتل‌بودن مهران قانع‌ کند.»


قضات با توجه به اینکه مطلعان شناسایی نشده ‌بودند ادامه رسیدگی را به زمان دیگری موکول و دستور شناسایی و احضار مطلعان به دادگاه را صادر کردند.
اخبار حوادث - شرق

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.