جریمه 340 میلیون دلاری یک بانک انگلیسی دیگر به خاطر تحریم ایران

این دومین بانک انگلیسی است که در هفته های اخیر بابت همکگاری های مالی و بانکی با ایران جریمه می شود و پیشتر بانک " HSBC" بریتانیا به همین اتهام مجبور به پرداخت جریمه مالی شده بود.بانک "استاندارد چارترد " بریتانیا موافقت کرد تا برای جریمه به خاطر انجام معاملات بانکی با ایران ، 340 میلیون دلار به سیستم مالی آمریکا پرداخت کند.

به گزارش عصر ایران اعلام توافق پرداخت جریمه از سوی این بانک انگلیسی در حالی است که این بانک پیشتر با انتقاد از آمریکا ، اتهامات آمریکا را بی اساس خوانده و اعلام کرده بود اقدامات این بانک ربطی به دولت آمریکا ندارد.

اما پس از تهدید به بسته شدن شعبه این بانک در نیویورک ، مقامات این بانک بریتانیایی یک روز پیش از برگزاری دادگاه شان اعلام کردند که 340 میلیون دلار جریمه بابت دادو ستد مالی و بانکی با ایران می پردازند.

بانک استاندارد چارترد متهم است که در 10 سال گذشته قریب به 250 میلیارد دلار پول به ایران نقل و انتقال کرده است. این بانک از سوی اداره نظارت بر مسایل مالی نیویورک به پولشویی متهم شده است.

این دومین بانک انگلیسی است که در هفته های اخیر بابت همکگاری های مالی و بانکی با ایران جریمه می شود و پیشتر بانک " HSBC" بریتانیا به همین اتهام مجبور به پرداخت جریمه مالی شده بود. بانک استاندارد چارترد همچنین متعهد شده است  تا دو سال آینده به مقام‌های مالی نیویورک اجازه دهد معامله‌های شعبه نیویورک خود را بازرسی کنند./عصرایران

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.