تماشای مداوم صفحات نمایشی موجب بروز اختلالات چشمی می شود

دبیر علمی پنجمین کنگره جامعه اپتومتری ایران با بیان اینکه تماشای مداوم صفحات نمایشی موجب بروز اختلالات تطابقی چشم می شود، گفت: سرخی مزمن چشم، یکی از مهمترین نشانه های ابتلا به اختلال تطابقی چشم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر ابراهیم جعفر زاده پور با بیان اینکه مهمترین عملکرد سیستم بینایی، حس بینایی است گفت: هرگونه اشکال در بینایی نشانگر ضعف درعملکرد این سیستم است.

وی عیوب انکساری را در ردیف شایعترین مشکلات بینایی قرار داد و عنوان کرد: بخشی از مشکلات بینایی نیز ناشی از اختلالات ساختاری و بیماریهای چشم است. با این حال عیوب انکساری عمده ترین علت مراجعه به اپتومتریستها هستند که از جمله آنها می توان به دوربینی، نزدیک بینی، پیرچشمی و آستیگماتیسم اشاره کرد.

به گفته دانشیار گروه اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی تهران تجویز عینک و عدسی های تماسی راهکار مناسبی برای بازگرداندن دید مناسب برای این دسته از بیماران هستند.

دبیر علمی پنجمین کنگره جامعه اپتومتری با اشاره به آسیبهای چشمی ناشی از تماشای صفحات نمایش، گفت: این آسیبها به سه بخش تقسیم می شوند. بخشی از این آسیبها مربوط به پرتوهای ساطع شده از صفحات نمایشی هستند، البته این مشکل در صفحات جدید نمایشی کمتر شده است. با این حال برای رفع عارضه های ناشی از تابش این اشعه ها عینکهایی با عنوان "کاهش دهنده گلر" تجویز می شوند که می توانند سطح روشنایی و درخشندگی را در حد مناسب چشم ایجاد کنند.

جعفرزاده پور دومین آسیب احتمالی به چشم را ناشی از نگاه کردن طولانی به صفحات نمایشی دانست و گفت: این مورد باعث بروز اختلال تطابقی یا حرکتی چشم شده و با سردرد، خستگی چشم، آبریزش، سرخی و درد کره چشم همراه است.

این متخصص بینایی سنجی با بیان اینکه برخی اشخاص که به مدت طولانی با کامپیوتر سر و کار دارند، ممکن است دچار اختلال تطابقی شوند که سرخی چشم بارزترین نشانه آن است، گفت: این افراد بدون آنکه استراحت کافی به چشمشان داده باشند و شرایط مناسبی را برای کار خود فراهم کرده باشند، از صفحات نمایشی استفاده می کنند. بررسیهای تطابقی این اختلالات را مشخص می کند. استفاده از عینک "پریزماتیک" و تمرینات بینایی در رفع این مشکل تاثیر بسزایی دارد.

پنجمین کنگره جامعه  اپتومتری ایران در روزهای 22 و 23 تیرماه جاری در هتل المپیک تهران برگزار می شود./مهررپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.