اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

باقری مطرح کرد:

انتقاد جلیلی از تحریم ها/تاکید بر غنی سازی/درخواست تنفس از سوی اشتون

معاون سیاست خارجی و امنیت بین‌الملل دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت:امروز نحستین روز نشست با گروه 5+1 در 2 نوبت صبح و عصر بین 2 طرف انجام گرفت. در جلسه صبح جمهوری اسلامی ایران بر اساس توافقات استانبول 2 و گفت وگوی های معاونین، چارچوب جامعی را برای ارائه به گروه 5+1 بصورت دقیق تبیین کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به مسکو وی با بیان اینکه  این چارچوب قبلا در نشست بغداد هم گفته شده بود تاکید کرد: در نشست امروز به صورت دقیق تر و جزئی تر این پیشنهادها مورد تبیین قرار گرفت.

باقری با اشاره به مفاد و محورهای 5 گانه پیشنهادی به 5+1 اظهار داشت: همچنین محورهای 5 گانه ایران مجددا ارائه شد. حضور راهنمای مورد توافق 2 طرف و ساختار شکلی فرآیندها و گام های متقابل از محورهای مورد ارائه در نشست صبح بوده است.

وی درباره بخش گام های متقابل از پیشنهاد 5 گام به 5+1 اشاره کرد و گفت: درباره گام های متقابل بطور مشخص 5 گام اساسی پیشنهاد شد و نتیجه هر گام و همینطور اقداماتی که هر طرف باید انجام دهند ارائه شد.ایران معتقد است این 5 گام به هم پیوسته و به صورت یک بسته کامل و به هم تنیده باید دنبال شود.

معاون جلیلی ادامه داد:در گام های متقابل مطرح کردیم که حق غنی سازی برای ایران به عنوان عضو مسوول ان پی تی مورد تاکید ایران است همینطور اقدام های شفاف ساز و اعتماد ساز و همکاری جویانه برا ی طرف مقابل در عرصه های هسته ای و غیر هسته ای مطرح شد.

به گفته باقری، جلیلی امروز تاکید کرد که راهکار اصلی پیشرفت مسائل هسته ای نشست، این است که طرف مقابل به اعتماد ملت ایران پاسخ شایسته دهد و اشتباهات قبلی خود در عرصه های مختلف را جبران کنند.

باقری در ادامه به مذاکرات جلسه عصر اشاره کرد و گفت:در جلسه عصر نیز ایران با بحثی منطقی و فنی و حقوقی و بر اساس واقعیت ها پاسخ جامعی به پیشنهاد های 5+1 که در بغداد ارائه کرده بود داد.

وی ادامه داد:ما صبح و عصر 2 گفت وگوی بسیار جدی و سازنده داتشیم. در عرصه های مختلف چه درباره پیشنهاد خودمان و چه نقد پیشنهاد طرف مقابل در چارچوب معیارهای قانونی صحبت کردیم.در جلسه عصر به طور دقیق و بر اساس مفاد اساسنامه آژانس و مفاد منشور سازمان ملل متحد غیرقانونی بودن موضوع ارجاع پرونده فعالیت هسته ای ایران از شورای حکام به شورای امنیت را بصورت تفصیلی بیان کردیم همینطور درباره غیرقانونی بودن قطعنامه های تحریمی شورای امنیت نیز به صورت تفصیلی نظرات خود را عنوان کردیم.

وی درباره ادامه مذاکرات در روز سه شنبه نیز خاطر نشان کرد: پس از پایان سخنان جلیلی خانم اشتون به نمایندگی از 6 کشور و با تشکر از تببین دیدگاه های ایران درخواست کرد تا طرف ایرانی فردا را هم زمان دهند تا گروه 5+1  پاسخ خود را بررسی  و مطرح کند./مهررپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.