فساد در سینما,فساد در بین بازیگران سینما,علل بروز فساد در سینما,اخبار سینما,

 

بازیگر سینما: به سمت رنگ چشم و بالا وپایین اندام بازیگران سینما میرویم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بازیگر مطرح سینما و تلویزیون با تایید وجود فساد اخلاقی در سینما، گفت: فساد چیزی نیست که یک ساعته یا یک روزه ایجاد شود و سینما تنهایی جایی نیست که فساد در آن وجود دارد.

 

جهانگیر الماسی درگفت و گو با همراهان درخصوص علل بروز فساد در سینما خاطر نشان کرد: زمانی که انگیزه های تولید و مشارکت در حوزه های فرهنگ وهنر تغییر کند و فاقد ارزش های معنوی و اخلاقی و اعتقادی شود، خود به خود به مسیر دیگری هدایت می شود، اگر مراد از حضور بازیگران و چهره ها در پرده سینما و صفحه تلویزیون به اصطلاح تاثیر فرهنگی نباشد، خود به خود به سمت رنگ چشم و پستی و بلندی اندام آنها میرود.

 

وی با اشاره به طرح مساله فساد اخلاقی درسینما تصریح کرد: واقعیت این است که نه فقط در سینما بلکه در کلیه صنوف کشورمان و در همه کشورهای دنیا فساد اخلاقی وجود دارد، اما باید ببینیم هدف از رسانه ای کردن چنین مسئله ای چیست؟ اگر قصد مبارزه با فساد و برگرداندن فضای سلامت است، پس روش های دیگری هم برای این کار وجود دارد.

 

جهانگیر الماسی با اشاره به این جمله که "بهترین روش حرکت، چراغ خاموش رفتن است" تصریح کرد : به قول بچه های جبهه و جنگ با چراغ خاموش حرکت کردن بهترین راه است ، چرا که خود صحبت پیرامون فساد و یا نمایش عینی صحنه ها و عکس و طرح این مباحث می تواند افزونگری کند.

 

این بازیگر مطرح سینما در ادامه با اشاره به طرح مساله فساد در سینما افزود: نظر من این است که طرح این مسئله به صورت وسیع در رسانه ها تاثیر نا صوابی در سینمای ما می گذارد، به خصوص که برخی تا حذف مسئله پیش رفته اند؛ یکی از موضوع مذاکرات ایران با 1+5 و دیگری تولیدات علمی کشور و سرمایه گذاری در صنایع مختلف در کشور صورت گرفته است حذف یکی از مهمترین عرصه ها هم همین سینمای ما است. شما باید قبول کنید ایران امروز فاصله نوری با همسایه های خود دراعتقاد و حقیقت فکری دارد.

 

وی مخالفت خود با مطرح شدن چنین موضوعاتی را این چنین بیان کرد: من وهمکاران خود مخالف طرح این مسئله بودیم، زیرا محصولی که در نهایت درو می شود تخریب مدیریت یک گروه است.

 

وی اضافه کرد: مساله ای را که خانم صالحی عنوان کرده بودند در مورد یکی از تهیه کنندگان تلویزیون بود و ربطی به سینما نداشت که برخی با تیترهای مختلف در مورد آن صحبت می کنند. جالب این جاست که من این اخبار را در وزارت ارشاد پی گیری کردم ومطلع شدم که به صورت شخصی کسی شکایت نکرده و مطمئن هستم که این حرکت ناصواب سیاسی است.

بازیگر پیشکسوت سینما افزود: آدم های سر شناس و سیاسی حاضر به چنین بازی های هدایتی نیستند، به خصوص بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری راجع به اتحاد و یک پارچگی در حوزه سینما و تصویر سازی فرهنگی در هنر سینما و تئاتر که در واقع احساس کردم که از این جماعت باید دفاع کرد.

 

وی افزود: با طرح فساد اخلاقی در سینما همه ی ارزش هایی که تا به الان توسط این عزیزان صورت گرفته فراموش می شود. متاسفانه نشریات برای فروش بیشتر در زندگی خصوصی هم وارد می شوند.

 

جهانگیر الماسی درادامه انتقادات خود به طرح مسئله فساد در سینما گفت : ما باید در پناه قانون حرکت کنیم. این همه نیروهای تحصیل کرده درزمینه فرهنگی داریم که درصد کمی از این نیروها را جذب می کنیم، پس حضور نیروها قانون مند نیست و تحت روابط خصوصی است و معدود کسانی هستند که در کار خود حرفه ای هستند.

وی همچنین اشاره کرد: بایستی کمی از بی در و پیکر بودن فاصله گرفت و همینطور نظارت بر صنوف سینمای کشور بیشتر شود. باید انگیزها دوباره تعریف شود و علت مشارکت در حوزه سینما باید مشخص گردد که آیا برای صرفا درآمد بیشتر است یا خیر . اگر انگیزه ها را اصلاح کنیم اتفاق مثبتی درسینما می افتد .

 

بازیگر محبوب سینما در ادامه افزود: من همین جا از مسئولین و دولت و دو تن از همکاران خودم یعنی آقای احمد نجفی و سید ضیاء هاشمی که پیگیری این مسائل را به عهده داشتند تشکر میکنم.

 

این بازیگر سینما در پایان گفت: ما پیروان ولایت هستیم و پیروان مولا علی که حتی یک موقع مشاهده یک عمل زشت، چشمانش را میبندد که قباحت دیدن آن منظره را تایید کند. کسی مسئولیت پرداختن به این موضوع را دارد که خودش صلاحیت داشته باشد و در مورد خودش هیچ شک و شبهه ای وجود نداشته باشد. برای هر مسولیتی نباید بی پروایی و داد و بیداد کرد.

وی در خصوص فعالیت های هنری که در حال انجام آن است گفت: الان فعلا در حال نگارش یک فیلم نامه هستم. البته آخرین کاری که داشتم برای 3 سال پیش است. فیلمی به نام مادرنور که جمعه گذشته از شبکه یک پخش شد/انتخابرپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.